U16: Kemény küzdelem Újpesten

U16-Kadett
2017-2018
Babits Mihály Gimnázium

Kifejezetten jó szellemben kezdtük a mérkőzést, sikerült kellő képpen felpörögni. Harcos kemény védekezéssel, szorosan tartottuk magunkat, ellenfelünk sokáig nem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. Az agresszív, egészpályás, csapdázós védekezéssel eleinte nehezen tudtunk mit kezdeni, inkább csak “bírkóztunk”, de időnként sikerült rátalálnak az ellenszere, és kifejezetten szép, hosszú és gyors átadásokkal sikerült átjátszani a védelmet. Sajnos az első és a második negyed utolsó pillanataiban is volt egy kisebb kihagyás, amit ellenfelünk kegyetlenül megbűntetett 1-2 gyors labdaszerzéssel és könnyű kosárral, de így is 10 ponton tudtuk tartani magunkat.
A szünet után azonban sajnos hosszú percekig csak kódorogtunk, ez pedig az eredményben is meglátszott, mindössze a hetedik percben tudtunk elősször betalálni a kosárba, míg ellenfelünk viszonylag könnyedén dobta kosarait, így jelentősen meglépték.
Az utolsó negyedben ismét összeszedettek és harcosnak voltunk, sok szép gyors átadással ismét sokszor könnyedén át tudtuk hozni a labdát és kosarakat is dobtunk, bár már érezhető volt a fáradtásg.
Csapatunk nagyon szépen küzdött, gratulálunk a srácoknak!

Farkas Ádám (edző): Két hét alatt a második kemény Kadett meccsünkett játszottuk, és végre kezdenek megjelenni az edzésen gyakoroltak, és kezd meglátszódni a munka, azonban még rengeteg tanulni valónk van, a 10%-os büntető dobáson fontos, hogy mielőbb javítani tudjunk. Öröm, hogy akik itt voltak, mindannyian nagyon lelkesen, küzdősen és keményen odatették magukat. Gratulálok a srácoknak! Biztos vagyok benne, hogyha így folytatjuk, hamarosan az első győzelmünknek is örülhetünk majd. Külön gratulálok Kálló Levinek, aki az ellenfél edzője szerint is, a mezőny legjobbja volt.